Webmail
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi kurumsal mail adresine ulaşmak için tıklayınız.

12 Ekim 2020 tarihinden itibaren Kurumsal e-posta adresinize gelen e-postalar Microsoft Outlook ortamına düşmektedir.
Microsoft hesabınızın şifresi eski Google hesap şifrenizden farklıdır.
Eğer Microsoft hesabınızın ön tanımlı geçici şifresini bilmiyorsanız buraya tıklayıp öğrenebilirsiniz. 

 


 

Kurum içi bazı duyurular ve yazışmalar msgsu.edu.tr uzantılı eposta adresleri üzerinden yapılmaktadır. Herhangi bir duyurunun veya yazışmanın muhatabı tarafından kurumsal eposta adresini kullanmaması nedeniyle kendisine ulaşmaması ve bu nedenle çeşitli sorunların yaşanması ilgili kullanıcının sorumluluğundadır.

Üniversite içinde eposta üzerinden yapılan resmi tüm yazışmaların ve duyuruların ivedilikle yapılabilmesi ve akademik ve idari faaliyetler ile ilgili kurum dışı haberleşmelerin kurumsal eposta üzerinden yapılabilmesi için tüm kullanıcıların eposta hesaplarını aktif olarak kullanmaları önem taşımaktadır.

Öğrenci Bilgi Sistemine giriş için kurumsal epostaların kullanımı zorunludur.

Sisteme girilen tüm kullanıcı bilgileri ilgili birim/bölüm sekreterliklerinden gelen bilgiler doğrultusunda düzenlenmiş ve bu bilgilerin kullanıcılara sorularak hazırlandığı varsayılmıştır. Kullanıcı adları ad.soyad@msgsu.edu.tr formatında olmalıdır. Kullanıcı adları hakkında talep edeceğiniz düzenlemeler için (örneğin özellikle birden çok ad ve soyada sahip kullanıcıların hangi ön adın ve hangi soyadın kullanılacağı veya evlilik öncesi soyadının kullanılması gibi) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Eposta adreslerinde ad veya soyad ingilizce karakterler ile yazıldığında uygunsuz hale gelen ad ve soyadlar için uygun düzenleme yine Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

Eposta adreslerinin şifreleri ilgili birim/bölüm sekreterliklerine imza karşılığı verilmek üzere dağıtılmıştır. Ancak bazı sekreterliklerin kullanıcı şifrelerini tüm kullanıcılar ile eposta üzerinden paylaştığı tespit edilmiştir. Bu durumun bazı kullanıcılar için güvenlik zafiyeti oluşturabileceği değerlendirilmektedir. Sistem ilk kez kullanıldığında otomatik olarak geçici şifrenin değiştirilmesini istemektedir. Eğer yeni eposta sistemine kullanıcıya bildirilen geçici şifre ile girilemiyorsa veya sistem geçici şifrenin değiştirilmesini istemiyorsa, bu kullanıcıların vakit geçirmeden Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.