“HEIMTEXTIL” EV TEKSTİLİ FUARI-FRANKFURT 11-16 OCAK 2010

Tekstil ve Moda Tasarımı

Geriye Dön

“HEIMTEXTIL” EV TEKSTİLİ FUARI-FRANKFURT 11-16 OCAK 2010

17 Ocak 2010

11-16 Ocak 2009 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde her yıl düzenlenmekte olan Heimtextil Ev Tekstili Fuarına ‘rooms for free’ organizasyonu daveti ile Üniversitemiz Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü bu yıl üçüncü kez katılmıştır. Arş.Gör. Gözde Bursalıgil ve Meltem Pamuk, Başak Tunç isimli öğrenciler bölümümüzü temsilen görevlendirilmiştir.

Hall 1.1 alanında bağımsız tasarımcı ve tasarım şirketlerinin katılımcı olarak yer aldıkları bölümde “European Academies Show Textile Design 2010” başlığı altında Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen 17 Sanat ve Tasarım Akademisi ile birlikte yer alınmıştır.

Bu yıl bölümümüze ayrılan duvardaki yerleştirme için Üniversitemizin sembolü olan Baykuş figürü, bölümümüz arşivindeki Baskı Tasarımı, Dokuma Tasarımı ve Lif Sanatı çalışmalarından derlenen PVC kaplı ayraçlar ile oluşturulmuş ve bu ayraçlar diğer üniversitelere ve firmalara bölüm broşürü ile birlikte dağıtılmıştır.

Ülkeler ve özellikle Akademiler arasında bağ kurulmasının hedeflendiği Color-web Gmbh / Rooms for free organizasyonları ayrıca düzenlenen workshop ve yarışmalarla, geleceğin Tekstil ve Moda tasarımcıları için bir platform oluşturulmasını da sağlamaktadır.

January 11-17 2010, Heimtextil Fair
Between 11-17 january 2010 in Frankfurt which is being organized every year Heimtextil Home Textile Fair, “rooms for free” organization invited our department of Textile and Fashion Design has participatedfor the third time this year. Research Assistant Gözde Bursalıgil and students Meltem Pamuk and Başak Tunç participated to the fair by representing our department. In the Hall 1.1 where indipendant designers design companies take part, in content of ” European Academies Show Textile Design 2010″ our department take part with 17 different Art and Design Academies all around the Europe.
This year, for our University’s presentation wall, our courses; printing design, weaving design and fiber art works’ pictures arranged as PVC coated bookmarksi decorated to the wall as a big owl figure which is our University’s symbol. These bookmarks and department informing booklets distributed to other Universities and companies in the fair.

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.
Update cookies preferences