International Office

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü (ULİK) 2002 yılında kurulmuştur. ULİK, üniversitemizin uluslararası değişim programlarını yürütmektedir. Bu kapsamda, akademik birimlerin uluslararası ilişkilerinin geliştirmesini, uluslararası anlaşmaların yapılmasını ve yürütülmesini, çeşitli uluslararası ağlara, platformlara ve organizasyonlara katılımlarını sağlar ve destekler.

ULİK tarafından yürütülen özellikle Erasmus+ Değişim Programı ile her yıl artan sayıda öğrenci ve personel değişim faaliyetinden yararlanmaktadır. ULİK üniversite çapında yaptığı bilgilendirme toplantıları ile öğrenci, akademik personel ve idari personelin Erasmus+ Değişim Programı hakkında bilgilenmesini sağlar. Öğrenci, akademik personel ve idari personelin programlara katılımını, gelen öğrencilerin her türlü kayıt, ders seçimi ve oryantasyon işlemlerini de ULİK gerçekleştirir.

Üniversitemiz, uluslararası ilişkiler faaliyetleri kapsamında, European University Association / Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), Black Sea University Net (BSUN),  European Conservatories Association (AEC), International Association of Universities and Colleges of Arts, Design and Media (CUMULUS) ağ ve birliklerine üyedir. Ayrıca, Avrupa Birliği Eğitim Programlarını beyannamesi sahibidir. Üniversitemizin Avrupa ülkeleri dışında, Asya ülkeleri ile ikili iş birliği anlaşmaları bulunmakta, bu sayede akademik değişim ve iş birlikleri de gerçekleşmektedir.

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.
Update cookies preferences