International Office

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü (ULİK) 2002 yılında kurulmuştur. ULİK üniversitemizin uluslararası ilişkiler faaliyetlerini ve uluslararası değişim programlarını yürütmektedir. Bu kapsamda, akademik birimlerin uluslararası ilişkilerini geliştirmesini, uluslararası anlaşmaların yapılmasını ve yürütülmesini, çeşitli uluslararası ağlara, platformlara ve organizasyonlara katılımlarını sağlar ve destekler.

ULİK tarafından yürütülen özelikle Erasmus Değişim Programı ile  her yıl artan sayıda öğrenci değişim faaliyetinden yararlanmaktadır. ULİK üniversite çapında yaptığı bilgilendirme toplantıları ile öğrenci, öğretim üyesi ve personelin Erasmus Değişim Programı hakkında bilgilenmesini sağlar. Öğrenci, öğretim üyesi ve personelin programlara katılımını, gelen öğrencilerin her türlü kayıt, ders seçimi ve oryantasyon işlemlerini de ULİK gerçekleştirir.

Üniversitemiz, uluslararası ilişkiler faaliyetleri kapsamında, Black Sea University Net (BSUN), European Fine Arts Schools Association (ELIA), Asian Fine Arts Schools Association (ALIA), European Conservatories Association (AEC), European Association for Architectural Education (EAAE), International Association of Universities and Colleges of Arts, Design and Media (CUMULUS) ağ ve birliklerine üyedir. Ayrıca, Avrupa Birliği Eğitim Programlarını beyannamesi sahibidir. Ayrıca üniversitemizin özellikle Asya ülkeleri ile ikili işbirliği anlaşmaları bulunmaktadır. Özellikle güzel sanatlar ve tasarım alanındaki bu anlaşmalar kapsamında akademik değişim ve işbirlikleri gerçekleşmektedir.

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.
Update cookies preferences