“İPLİKTEN İLMEĞE TASARIM YOLCULUĞU” DEFİLESİ

Tekstil ve Moda Tasarımı

Geriye Dön

“İPLİKTEN İLMEĞE TASARIM YOLCULUĞU” DEFİLESİ

27 Ekim 2010

Tekstil ve moda tasarımı bölümü ile Nako’nun üniversite sektör işbirliği çerçevesinde başlattığı projeler kapsamında 25 ekim 2010 pazartesi günü, örme kumaş tasarımından oluşan giysiler açılış kokteyli ile başlayan, aralarında model olarak Ece Sükan’ın da yer aldığı bir defile ile sunulmuştur.

ORMO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Öcalgiray; Bu yıl 2.sini gerçekleştirdiğimiz “İPLİKTEN İLMEĞE TASARIM YOLCULUĞU” projemizin ülkemize ve yeni yetişen tasarımcılarımıza yararlı bir proje olarak devam etmesi ve genişlemesi konusunda yeni adımlar atarak ilerliyoruz derken, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Kemal Can; “Örgü ipliğinin son derece basit aletler ve teknikler ile birbirine eklenen ilmeklerle dokusal yönden son derece zengin yüzeylere dönüştürülmesi, insanlık tarihi kadar eski, geleneksel bir uğraştır. Bugün bize düşen, durmadan eski olanları kopya etmek yerine, geleneksel olanın öneminin farkında olarak, “acaba atalarımız bugün yaşasalardı neler yaparlardı”? sorularının cevaplarını aramak, özgün tasarımlar, yeni yaklaşımlar, önermeler ile ulusal ve uluslar arası platformlarda konunun sınırlarını genişletmeye çalışmaktır. İplikten İlmeğe Tasarım Yolculuğu başlıklı projede yer alan ürünler bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilmiştir.
Başta, bölümümüze destek veren Nako İplik Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin değerli yöneticileri olmak üzere, bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diyerek projeyi değerlendirmektedir.

Proje Yöneticisi: Öğr.Gör. Ayşegül Erdin
Proje Asistanı: Arş.Gör. H.Tuna Karayaka
Defilede Tasarımlarıyla yer alan öğrenciler: AYŞEGÜL BAYDEMİR, SERDAR BOZOK, FATOSH ERHUY, DUYGU GÜRSES, BENGÜ ÖZER, ZUZANA GOMBOSOVA, LEYLA AKSOY, MELTEM BAKAN, ECE GÖZEN , GİZEM GENÇ, MERİÇ CANATAN, EREN TUNELİ, ELİF AKAR VE SEMA ÇAĞLAR
Sergide Tasarımlarıyla yer alan öğrenciler: AYBÜKE PAK, IŞIL BİLGEN, DEMET GÜL

‘’DESIGN JOURNEY FROM YARN TO LOOP’’ FASHION SHOW
Collaboration between Textile and Fashion Design Department and NAKO, on 29.10.2010 A knitted fabric garment fashion show which model Ece Sükan participate in, has been presented.

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.
Update cookies preferences