Son 18 yılda Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin çeşitli yarışmalarda almış olduğu ödüller

Tekstil ve Moda Tasarımı

Geriye Dön

Son 18 yılda Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin çeşitli yarışmalarda almış olduğu ödüller

24 Şubat 2010

The awards which Department of Textile and Fashion Design students have won in various competitions in the last 18 years.

COMPETITIONS & AWARDS:

YARIŞMALAR ve ÖDÜLLER:

İTKİB “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması

1. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 1992
SEMA ÖZYURT, 3’lük ÖDÜLÜ
2. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 1994
PINAR AYGÜN, 2.’lik ÖDÜLÜ
3. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 1995
BANU O. ÇAKIROĞLU, 2.’lik ÖDÜLÜ
NAGİHAN BAKAY, 3.’lük ÖDÜLÜ
4. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 1996
DİLEK ARISOY, 1.’lik ÖDÜLÜ
FULYA YAMAN, 3.’lük ÖDÜLÜ
5. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 1997
İSMAİL YANAR, 1.’lik ÖDÜLÜ
NASUF BAHAR, 2.’lik ÖDÜLÜ
6. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 1998
HATİCE GÖKÇE, 1.’lik ÖDÜLÜ
DEFNE YALKUT, 2.’lik ÖDÜLÜ
EBRU TUHAN, 3.’lük ÖDÜLÜ
7. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 1999
FÜSUN DEMİRCAN, 1.’lik ÖDÜLÜ
SEMRA DEMİREL, 2.’lik ÖDÜLÜ
ERHAN MAHMUZLU, 3.’lük ÖDÜLÜ
8. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 2000
ASUMAN SAMYELİ, 1.’lik ÖDÜLÜ
SERAP AKALP, 2.’lik ÖDÜLÜ
YONCA YAĞCI, 3.’lük ÖDÜLÜ
9. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 2001
BERNA AKÇASOY, 1.’lik ÖDÜLÜ
SİBEL AYGÜN, 2.’lik ÖDÜLÜ
10. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 2002
OZANAY ERŞAYLAN, 1.’lik ÖDÜLÜ
11. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 2003
ERKAN ÇORUH, 1.’lik ÖDÜLÜ
12. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 2004
SEVDA MUTLU, İLK 10 FİNALİST
ÖZGE GÜNAK, İLK 10 FİNALİST
ZEYNEP MURSALOĞLU, İLK 10 FİNALİST
13. “Genç Moda Tasarımcıları” Yarışması – 2005
HANDE EVRENOS, 3.’lük ÖDÜLÜ
ZEYNEP MURSALOĞLU, 4.’lük ÖDÜLÜ
İPEK TERZİ, İLK 10 FİNALİST
14. Genç Moda Tasarımcıları Yarışması – 2006
SUAT TUTAR, 3.’lük ÖDÜLÜ
ÖZGE ŞENOĞUL, İLK 10 FİNALİST
15. Genç Moda Tasarımcıları Yarışması – 2007
ONGUN ÜLKER, İLK 10 FİNALİST
16. Genç Moda Tasarımcıları Yarışması – 2008
ONGUN ÜLKER, 2.’lik ÖDÜLÜ
BARIŞ TATAR, İLK 10 FİNALİST
1. Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması – 2009
MUSTAFA AYDIN, 1.’lik ÖDÜLÜ
AYSEL KAYA, İPEK TERZİ, DUYGU SATI, YASİN BAKİ, BARIŞ TATAR, BURCU VAROL, ESRA AYŞE AKKAYA, FİNALİST (İLK 25)

Taç Nevresim Deseni Tasarım Yarışması

1.Taç Bir De Sen Tasarla – 2002
HİLAL YALNIZ, 1.lik ÖDÜLÜ
Ev Tekstilcileri Derneği Özel Ödülleri
ÇETİN YILDIZ

2.Taç Bir De Sen Tasarla – 2003
ZEYNEP MURSALOĞLU, 2.lik ÖDÜLÜ
Mehmet Zorlu Özel Burs Ödülleri
ESMA ÇEVİK

3.Taç Bir De Sen Tasarla – 2004
VİLDAN ALTUN, 1.lik ÖDÜLÜ
NESRİN KAYA, 3.lük ÖDÜLÜ
Mehmet Zorlu Özel Burs Ödülü
FATMA ÖZGÜR ( 2 eseriyle )
ONGUN ÜLKER
NURAY GORAL
VİLDAN ALTUN
Evsiad Özel Ödülü
ONGUN ÜLKER

4.Taç Bir De Sen Tasarla – 2005
MERAL DESTEGÜL, 2.lik ÖDÜLÜ
Mehmet Zorlu Vakfı Özel Ödülü
EKREM AYDIN
BERİL ÖKE GÜLEN
Evsiad Özel Ödülü
SEJDA İNAL

5.Taç Bir De Sen Tasarla – 2006
Mehmet Zorlu Vakfı Özel Ödülü
ÇİĞDEM GEYİK
Tekstil Tasarımcıları Derneği Özel Ödülü
MERAL DESTEGÜL

6.Taç Bir De Sen Tasarla – 2007
HİCRAN KİREMİTÇİ, 1.lik ÖDÜLÜ
MEHMET YILMAZ, 3.lük ÖDÜLÜ
Mehmet Zorlu Vakfı Özel Ödülü
ZEYNEP NİHAL İÇÖZ
MUSTAFA AYDIN

7.Taç Bir De Sen Tasarla – 2008
Nevresim Desen Tasarımı Kategorisi
TUĞÇE AKBULUT, 3.lük ÖDÜLÜ
Nevresim Ürün Tasarımı Kategorisi
HİCRAN KİREMİTÇİ, 2.lik ÖDÜLÜ
Mehmet Zorlu Vakfı Ödüleri
Nevresim Ürün Tasarım Kategorisi
MEHMET YILMAZ
ZEYNEP GÜNGÖR
Nevresim Desen Tasarımı Kategorisi
PINAR YILMAZ

Fabric Kumaş Desen Yarışması – 2002
(Baskı Kadın Dalı’nda)
ERKAN ÇORUH, 1.’lik ÖDÜLÜ

Auto Sport Magazin Dergisi Dizayn Yarışması
SAVAŞ ÇETİN, 1.’lik ÖDÜLÜ

Beymen Akademia V 1.Tasarım Yarışması – 1997
BÜLENT GÜRCİHAN, Avant-Garde Erkek Giyim, 1’lik ÖDÜLÜ

Kom
1. Kom Mayo Deseni Yarışması – 1995
SİNAN BEŞE, 1.’lik ÖDÜLÜ
3. Kom Mayo Deseni Yarışması – 1997
RÜYA YAZICI, 3.’lük ÖDÜLÜ
İSMAİL YANAR, MANSİYON

2. Deri Ürünleri Tasarım Yarışması – 1997
BERTAN BERK, 2.’lik ÖDÜLÜ

2. Ulusal Ayakkabı Tasarım Yarışması – 1997
ŞAFAK TOKUR, MANSİYON

İTKİB Kumaş Tasarımı Yarışması

1. İTKİB Kumaş Tasarım Yarışması-2005
CANAN HANCIOĞLU, 1’lik ÖDÜLÜ
GÖZDE BURSALIGİL, İLK10 FİNALİST
İPEK TERZİ, İLK 10 FİNALİST
ŞEBNEM YILDIZ, İLK 10 FİNALİST
4. İTKİB Kumaş Tasarım Yarışması-2008
HİCRAN KİREMİTÇİ, 1.’lik ÖDÜLÜ
ZEYNEP GÜNTAŞ, 3.’lük ÖDÜLÜ
ÇİĞDEM GEYİK, İLK 10 FİNALİST
5. İTKİB Kumaş Tasarım Yarışması-2009
ESMA ÇELİK, 1.’lik ÖDÜLÜ
AHMET ÖĞÜNMEZ, 2.’lik ÖDÜLÜ
BURCU ÖZPEKER AYHAN YETKİN ile birlikte, 3.’lük ÖDÜLÜ

1.Leshow Genç Tasarımcılar Yarışması – 2007
BARIŞ TATAR, 1.’lik ÖDÜLÜ
GAMZE BOY, 2.’lik ÖDÜLÜ
ALİ KARAMİ, GÜLZAT SYDYKOVA, ZEYNEP GÜNTAŞ, OLGA STRUNGARI, SERNA UÇAR, MELAHAT ÇAKIR isimli öğrencilerin çalışmaları sergilemeye değer bulunmuştur.

Denimder – Turkısh Blue Denim Tasarımı Yarışması – 2007
BARIŞ TATAR, 1.’lik ÖDÜLÜ
HİCRAN KİREMİTÇİ, 3.’lük ÖDÜLÜ
ZEYNEP GÜNTAŞ, MANSİYON
BURCU VAROL, İLK 10 FİNALİST
MUSTAFA AYDIN, İLK 10 FİNALİST

İtkib Halı Tasarımı Yarışması
2. İtkib Halı Tasarımı Yarışması – 2008
AHMET ÖĞÜNMEZ, 1.’lik ÖDÜLÜ
3. İtkib Halı Tasarımı Yarışması – 2009
BURCU ÖZPEKER,2.’lik ÖDÜLÜ
HİLAL BEDER, 4.’lük ÖDÜLÜ

1. Tigsad İç Giyim Tasarımcıları Yarışması – 2007
CANAN HANCIOĞLU, İLK 30 FİNALİST

Belçika – I.W.T.O (Internatıonal Wool Textıle Organızatıon)
Kumaş Tasarımı Yarışması – 2007
GÖZDE BURSALIGİL, Paris-TEXWORLD- Wool Trends Area- Fuar Katılım Daveti

Prysmıan Kablo – “Hayatım Kablo” Ödüllü Sanat Atölyesi – 2008
Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünden ödül alanlar:
ARŞ.GÖR. NESRİN TÜRKMEN, ARŞ.GÖR.GÖZDE BURSALIGİL,
NESLİHAN ÇELİK, LEYLA KANBER, ZEYNEP NİHAL İÇÖZ, ALİ KARAMİ, ZEYNEP ULUSOYLU, GÜLBEYHAN ÇALIŞKAN, HİLAL BEDER, BURCU ÖZPEKER, REGENA DEGİORGİS JİMENEZ, NAİRA VİSHNU FDEZ.STRİANO

Createurope: The Academy Award
Createurope: The Academy Award – 2008
BARIŞ TATAR, İLK 30 FİNALİST
Createurope: The Academy Award – 2009
BARIŞ TATAR, İLK 30 FİNALİST

Euroskills –Avrupa Mesleki Yeterlik Ve Beceri Yarışmasıları – 2008
Türkiye yarışma ekibi: HİCRAN KİREMİTÇİ – ZEYNEP GÜNTAŞ

“Enginlere Sığmam Tasarım”
1. İstikbal Ulusal Tekstil Desenleri Yarışması – 2008
EVRE BAŞAK OKUMUŞ, 1.’lük ÖDÜLÜ
ŞİMAL YAVUZ, 3.’lük ÖDÜLÜ
AHMET ÖĞÜNMEZ, 4.’lük ÖDÜLÜ

Süvari “Fark Yarat” Innovatıve Erkek Giysi Yarışması – 2009
AYŞE ARZIK, 1.’lik ÖDÜLÜ
AHMET ÖĞÜNMEZ, 2.’lik ÖDÜLÜ
HİLAL BEDER, 3.’lük ÖDÜLÜ

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.