Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümümüzün AKUT İçin Tasarımları

Tekstil ve Moda Tasarımı

Geriye Dön

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümümüzün AKUT İçin Tasarımları

16 Kasım 2020
MSGSU, GSF, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü, sosyal sorumluluk kapsamında, üniversite-sivil toplum kuruluşları iş birliği çerçevesinde, AKUT( Arama Kurtarma Derneği) için Acil Tasarımlar (!) başlıklı kupon giysi koleksiyonu gerçekleştirdi.
Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nün gönüllü yüksek lisans öğrencileri (Gizem Tatar, Ayşe Şişman Saraç) ile sanatta yeterlik öğrencileri (Fatma Kaya, Özge Nalbantoğlu) ve proje sorumlusu/danışman Öğretim Üyesi Prof. Kemal Can’dan oluşan bir grup tarafından, üzerlerinde AKUT’un varoluş amacına ilişkin yazılı ve görsel verilerin kullanıldığı basic t-shirt, polo yaka t-shirt ile sweatshirt tasarımları yapıldı ve derneğe teslim edildi.
13/11/2020 tarihinde, Dernek Başkanı Recep Şalcı, 2. Başkan Meriç Şahin, Proje ve Kaynak Yaratma Üst Kurul Üyesi Ali Rıza Şahin’den oluşan AKUT yönetim kurulu üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Handan İnci Elçi’yi, Dekanımız Prof. Yiğit Aral’ı ve Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Başkanı Prof. Kemal Can’ ı teşekkür mahiyetinde ziyaret etti.
Toplantılar sırasında ilgili projeye ilişkin görüşmelerin ardından, üniversite-sivil toplum kuruluşları iş birliği çerçevesinde yarınlarda gerçekleştirilebilecek olası yeni projeler üzerinde konuşuldu.

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.
Update cookies preferences