ASYA SANAT ENSTİTÜLERİ BİRLİĞİ TOPLANTISI MSGSÜ EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENDİ

Etkinlikler

Geriye Dön

ASYA SANAT ENSTİTÜLERİ BİRLİĞİ TOPLANTISI MSGSÜ EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENDİ

8 Kasım 2018

 

Asya Sanat Enstitüleri Birliği Toplantısı MSGSÜ ev sahipliğinde düzenlendi

16-17 Ekim 2018 tarihlerinde Üniversitemizin kurucu üyesi olduğu ALIA (Asian League of Institute of the Arts- Asya Sanat Enstitüleri Birliği) Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Toplantıları, Üniversitemiz Fındıklı Yerleşkesi’nde gerçekleşti.

Toplantıda Taipei Ulusal Sanatlar Üniversitesi Rektörü Kai Huang CHEN’in yönetim kurulu oylamasıyla 2. Kez başkan seçilerek görevine devam kararı alınırken, Üniversitemizi temsilen Prof. Dr. Kayhan Ülker ve Lasalle Sanat Koleji’ni temsilen Rektör Professor Stephen Robert Dixon başkan yardımcıları olarak seçildiler.

 Toplantı Kore Ulusal Sanat Üniversitesi (Korea National University of Arts, K’ARTS)’nden Rektör Kim Bong Ryol ve Kwon Yuwon, Kyoto Sanat ve Tasarım Üniversitesi (Kyoto University of Art and Design) Performans Sanatları Bölümü’nden Prof. Aiko Hirai, Felsefe ve İnsani Değerler Enstitüsü (The Institute of Humanity and Human Values)’nden Prof. Masaru Tanaka ve Kayo Onozuka, Taipei Ulusal Sanat Üniversitesi (Taipei National University of the Arts)’nden Rektör Kai Huang CHEN, Uluslararası İlişkiler Dekanı Jau Lan GUO ve Rektör Asistanı Pei Chun CHEN, La Salle Sanat Koleji ( Lasalle College of the Arts)’nden Rektör Professor Stephen Robert Dixon, Tasarım Fakültesi Dekanı Nur Hidayah Abu Bakar ve Başkan Yardımcısı Dr. Venka Purushothaman, Moğolistan Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi, (Mongolian State University of Art and Culture)’nden Akademik Program Başkan Yardımcısı Prof. Altantsetseg Chuluun, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dorjsuren URANCHIMEG, Kültür ve Sanat Araştırmaları Enstitüsü Yöneticisi Prof. Shinen Erdenetsetseg, iki yeni üye olarak Kazak Ulusal Sanat Akademisi (Kazahk National Academy of Art)’nden Shyngys Yergobek ve Chulalongkorn Üniversitesi (Chulalongkorn University) Güzel Sanatlar ve Uygulamalı Sanatlar Fakültesi’nden Dekan Prof. Dr. Bussakorn Binson’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplantıda Lasall Sanat Koleji ve Kazak Ulusal Sanat Akademisi ile akademik değişim ve ortak projeleri kapsayan ikili anlaşmalar imzalandı.

Art and Peace” başlıklı ALIA Textbook Kitap Projesi, Pan-Asian ülkelerinden, eğitimine devam genç sanatçıların katılabildiği “Young Art Biennial”i ve “Astopia = Asia + topia” temalı sanat ve araştırma projesi kapsamında işbirlikleri ve ortak katılım çözümleri üzerine görüşüldü.

İki gün süren toplantıda, ilerleyen dönemde öğrenci ve akademisyen değişimlerinin yanı sıra, üye okullar arası araştırma ve sanat etkinlikleri ortaklıkları konusunda çalışmalar yapma kararı alındı.

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.