2015-2016 ÖĞRETİM YILINDA E-KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

Genel Duyurular

Geriye Dön

2015-2016 ÖĞRETİM YILINDA E-KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

20 Ağustos 2015

ÜNİVERSİTEMİZE E-KAYIT İŞLEMİ ÜZERİNDEN KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ BELGELER;

  • E-kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktısı.
  • Lise diplomasının aslı ( henüz alınmadıysa yeni tarihli mezuniyet belgesi.
  • 2015 ÖSYS (YGS ve/veya LYS) Sınav Sonuç Belgesinin internet çıktısı.
  • Ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilen öğrenciler için, diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge.
  • Nüfus Cüzdanının aslı ve okunaklı arkalı önlü fotokopisi (Nüfus cüzdanının aslı kayıt işlemleri bittikten sonra öğrenciye iade edilecektir.
  • Askerlik çağındaki erkek öğrencilerden, ilgili askerlik şubesi başkanlığından, askerliğini yapmakta olanlardan ise bağlı oldukları birlikten alınacak, Üniversiteye bağlı yükseköğretim kurumlarına kaydını yaptırmasına askerlik işlemleri yönünden sakınca olmadığına dair belge.
  • 12 adet 4.5 x 6 cm boyutunda fotoğraf. (Fotoğraflar, son altı ay içerisinde, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından kabul edilen özelliklerde olmalıdır. Polaroid ve fotokopi resim olmamalıdır.)
  • Adayın, “hiçbir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olmadığını belirtir” yazılı beyanı kayıt sırasında doldurulacaktır.
  • Öğrenci Kayıt Bilgi Formu, kayıt sırasında doldurulacaktır.

E-kayıtla kayıt yaptıran öğrencilerimiz, istenilen belgeleri; 05-06-07 Ekim 2015 tarihleri arasında ilgili Fakülte/Meslek Yüksekokulu öğrenci işleri birimlerine teslim etmeleri gerekmektedir. (Fen Edebiyat Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu için Cumhuriyet Mah. Silahşör Cad. No:71 Bomonti-Şişli/İSTANBUL. Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri için Meclis-i Mebusan Caddesi No: 24 34427 Fındıklı / İSTANBUL)

DERS KAYDI

Üniversitemize kesin kaydınızı yaptırdıktan sonra; birinci yarıyıl derslerine devam edebilmeniz için ders kaydınız doğrudan ilgili Fakülte/Meslek Yüksekokulunca yapılacaktır. Takip eden yarıyılların ders kayıtları öğrenciler tarafından yapılacaktır.

e-HİZMETLER

      Üniversitemizde kullanacağınız Öğrenci Bilgi Sistemi, e-posta gibi hizmetler için kullanıcı adınız öğrenci numaranız, şifreniz TC kimlik numaranız olarak belirlenecektir. İlk sisteme girdiğinizde şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir.

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı: Üniversitemizin diğer lisans bölümlerine kayıt yaptıran öğrenciler; isterlerse 09 Ekim 2015 tarihinde yapılacak “Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı”na girebilirler. Bu sınavda yeterli not ortalaması alanlar öğrenimleri süresince okutulan yabancı dil derslerinden muaf sayılırlar. Aldıkları notlar yarıyıl ve genel akademik not ortalamalarına katılır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.
Update cookies preferences