2016-2017 GÜZ DÖNEMİ’NDE KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇİMİ YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZE VE DANIŞMANLIĞI BULUNAN ÖĞRETİM ÜYELERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR

Genel Duyurular

Geriye Dön

2016-2017 GÜZ DÖNEMİ’NDE KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇİMİ YAPACAK ÖĞRENCİLERİMİZE VE DANIŞMANLIĞI BULUNAN ÖĞRETİM ÜYELERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR

19 Eylül 2016
1- Kayıt yenileme haftası 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlamaktadır.
2- Ders seçimleri ise 20 Eylül 2016 Salı günü saat 15:00’dan itibaren öğrenci bilgi sistemi (otomasyon) üzerinden başlayacak ve 23 Eylül Cuma 2016 günü saat 16:00’da sona erecektir.
3- Katkı payı ödemesi gerekli olan öğrencilerimizin ders seçimi yapabilmeleri için öncesinde bu ödemeyi gerçekleştirmeleri gereklidir. Katkı payı ödemesi gereken öğrencilerimizin listesi ve katkı payları hakkında bilgi www.msgsu.edu.tr adresinde yayınlanmıştır. Katkı payı ödemeleri www.msgsu.edu.tr adresinde belirtilen hesap numarasına 19 Eylül Pazartesi 2016 gününden itibaren yapılabilir.
4- Sistem kaynaklı bir nedenden dolayı katkı payı ödeyemeyen veya katkı payı ödemesi gerekmediği halde borç çıkan öğrencilerimizin, ad-soyad, fakülte, öğrenci numarasını içeren bir e-posta ile harc@msgsu.edu.tr adresine bildirimde bulunmaları gereklidir.
5- 23 Eylül Cuma 2016 günü saat 16:00’dan sonra öğrencilerin kayıt yenileme işlemi yapması mümkün değildir.
6– Öğrencilerin ders seçmesi ve öğrenci danışmanları tarafından bu derslerin onaylanması eş zamanlı olarak yapılacaktır. Ancak danışmanlar ders onaylarını 25 Eylül 2016 tarihine kadar yapabileceklerdir.
7– Öğrencilerin kayıt yenileme ve ders seçme işlemi haftasında danışmanları ile doğrudan irtibatta bulunması ve ders seçme/onaylama işlemini son güne bırakmaması önem taşımaktadır. 
8– Öğrenci danışmanlarının, 25 Eylül 2016 (Pazar) gününden sonra ders kayıt onayı vermesi mümkün değildir. Bu tarihe kadar onaylanmayan dersler ders onaylanmadı olarak sisteme işlenecek ve öğrencinin ders listesinden düşecektir.
9- Dersler 26 Eylül Pazartesi 2016 günü başlayacak ve 14 hafta sürecektir.
10- 3 Ekim – 7 Ekim 2016 tarihleri arası ders ekleme-bırakma haftasıdır. Ders ekleme/bırakma haftasının amacı öğrencilerin her hangi bir sebepten aldıkları dersleri bırakabilmesi (dersin içeriğinin uygun olmadığının anlaşılması vb. nedenler gibi) ve/veya çeşitli nedenlerle alamadığı eksik kalan dersleri danışman onayı ile alabilmesidir.
11- Ders ekleme-bırakma haftasında, Güz döneminin aksine, ders ekle-bırak işlemi sadece öğrencinin danışmanı tarafından yapılacaktır. Bu nedenle öğrencilerin ders ekle/bırak işlemi yapabilmesi için doğrudan danışmanlarıyla iletişime geçmeleri gerekmektedir.
12- Kayıt haftasında kayıt yaptırmayan öğrencilerin, ekle/bırak haftasında kayıt yaptırması mümkün değildir.
13- Kayıtlanma süreci ile ilgili sorunlarınızı ders@msgsu.edu.tr e-posta adresine yazabilirsiniz.
14- Bu duyuruda bahsi olan hususlar tüm öğrencilerimiz (önlisans, lisans ve lisansüstü) öğrencilerimiz için geçerlidir.
Başarılı, verimli, sağlıklı ve keyifli bir eğitim öğretim yılı dileriz.
Not : 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Üniversitemize ilk defa kayıt olan önlisans ve lisans öğrencilerimizin dersleri otomatik olarak atandığından sistem üzerinden ders seçimi yapmaları gerekmemektedir.

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.