Duyurular

Genel Duyurular

Geriye Dön

2021 YILI YÖK ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLLERİ HAKKINDA

30 Mart 2021

Sayın Akademi Mensubumuz

Yeni YÖK olarak hayata geçirdiğimiz YÖK Üstün Başarı Ödülleri’nin 2021 yılı için başvuru süreci başlamıştır. Geçtiğimiz yıllarda, özgün nitelikteki ödüllere yoğun bir ilgi olmuş ve ödüller Külliye’de Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tevdi edilmiştir. YÖK Üstün Başarı Ödülleri, Bireysel ve Kurumsal olmak üzere iki kategoride verilmektedir.

Bireysel ödüller başlığı altında, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal ve Beşeri Bilimler olmak üzere üç farklı alanda Yılın Doktora Tezi Ödülü verilmekte olup; doktora sahibi ile danışmanı birlikte aday olabilmekte ve birlikte ödüllendirilmektedir. Son dönemde doktoraya özel bir önem veren Yeni YÖK, bu ödül ile hoca öğrenci ortak başarısının önemine dikkat çekmeyi hedeflemektedir.

Kurumsal Ödüller başlığında ise Topluma Hizmet Ödülü, Uluslararası İşbirliği Ödülü, Üniversite-Sanayi İşbirliği Ödülü ve Yerel Kalkınmaya Katkı Ödülü olmak üzere dört ayrı kategoride ödüller verilmektedir. Kurumsal ödüllerle, son dönemde gerçekleştirdiğimiz yenilikçi çalışmalar ile de uyumlu olarak iyi uygulamaların teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Başvuru şartları ile ilgili bilgiler http://odul.yok.gov.tr adresinde mevcuttur.

Başvuru sürecinin başladığını ve 2021 yılı için son başvuru tarihinin 03 Mayıs 2021 olduğunu hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla,

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.
Update cookies preferences