EKLE-BIRAK HAFTASI HAKKINDA

Genel Duyurular

Geriye Dön

EKLE-BIRAK HAFTASI HAKKINDA

15 Ekim 2018

15.10.2018 – 19.10.2018 tarihleri arasında ders ekle-bırak haftası yer almaktadır. Bu tarihler arasında ders ekleyip-bırakmak isteyen öğrencilerin doğrudan danışmanları ile iletişime geçmeleri ve danışmanların uygun görmesi halinde sistem üzerinde “Ekle Bırak Başlat” tuşuna basarak, ilgili öğrencinin ders kaydını sistem üzerinde açması gerekmektedir.

Dileyen danışmanlar, “Ekle Bırak Başlat” tuşuna bastıktan sonra “İnteraktif Kayıt” ile doğrudan danışmanı olduğu öğrenci için ders-ekleme bırakma işlemi yapabilirler.

Herhangi bir nedenle (katkı payı ödememe hariç) ders kayıdı yapmamış öğrenciler, danışmanlarının onaylaması durumunda, yine bu tarihler arasında ders kaydı yaparak danışman onayına sunabilirler.

Mazeretleri ilgili Akademik Birim (Fakülte, MYO, Konservatuvar, Enstitü) tarafından onaylanan ve ilgili Akademik Birimce Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bildirilen öğrenciler, katkı paylarını 17.10.2018 Çarşamba günü ödeyerek, bu tarihten itibaren danışmanlarının onaylaması durumunda, ders kaydı yaparak danışman onayına sunabilirler.

Ders seçimleri 15.10.2018 Pazartesi günü saat 14:00’da başlayacak olup, 19.10.2018 Cuma günü saat 16:00’da sona erecektir.

Saygılarımızla,

ÖNEMLİ HATIRLATMA : Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü yönetmeliklerinde belirtilen ders alma sınırlarına aykırı yapılan kayıtlar iptal edilecektir.

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.