ÜNİVERSİTEMİZ GENÇ BİLİM İNSANLARINA BİLİM AKADEMİSİ’NDEN ÖDÜL

Genel Duyurular

Geriye Dön

ÜNİVERSİTEMİZ GENÇ BİLİM İNSANLARINA BİLİM AKADEMİSİ’NDEN ÖDÜL

20 Nisan 2018
Metin : Genç Bilim İnsanları Programı Ödülü’ne (BAGEP) Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fizik Bölümü’nden Doç. Dr. Onur Umucalılar (https://onurumucalilar.wordpress.com) ve Matematik Bölümü’nden Dr. Mohan Ravichandran (http://mat.msgsu.edu.tr/~mohanr/) layık görüldü.
Bilim Akademisi gençlerin iyi bilim yapmaya teşvik edilmelerini ve iyi örneklerin ödüllendirilmesini öncelik olarak görmektedir. En iyi genç akademisyenlerimizin belirlenmeleri, ödüllendirilmeleri ve yeni araştırmalar için desteklenmeleri amacı ile 2013 yılında Genç Bilim İnsanları Programı’nı (BAGEP) başlatmıştır. Bilim Akademisi bu programı kamu fonları ile değil, toplumun desteğiyle yürütmektedir.
Ödül kazanan genç akademisyenlere araştırmalarını desteklemek amacıyla iki yıl süreyle yılda 15.000 TL destek verilmektedir. Bilim Akademisi’nin bu program ile amacı en parlak, gelecek vadeden ve 40 yaşını doldurmamış genç akademisyenleri araştırmalarını geliştirmelerine yardımcı olacak prestijli bir burs ile ödüllendirmektir.
Ödül töreni 27 Nisan Cuma günü saat 16.00’da İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenecek.
Ödül kazanan genç akademisyenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
MSGSÜ Rektörlüğü
BAGEP 2018 ödül sahiplerinin tam listesi için tıklayınız.

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.
Update cookies preferences