ÇELİKEL EĞİTİM VAKFI BURS DUYURUSU

Genel Duyurular

Geriye Dön

ÇELİKEL EĞİTİM VAKFI BURS DUYURUSU

28 Ağustos 2018

Çelikel Eğitim Vakfı Yeni Bursiyerlerini (Kıvılcımlarını) Arıyor

Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1923 yılında, daha nitelikli eğitim almak üzere yurt dışına gidecek gençlere yazdığı telgrafta yer alan “Sizleri birer kıvılcım olarak yolluyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz” anekdotundan ilham alınarak; akademik başarı ile sınırlı kalmayan, kişisel farkındalığı yüksek, iletişim becerileri kuvvetli, sosyal sorunlara köklü çözümler üretebilen, etik bakış açısı ile değerlendirme yapabilen gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen  “Alev Topları Programı” 7. yılına giriyor ve 7. yılında yeni kıvılcımlarını arıyor.

 

Program’a başvuru için temel koşul ise 2018 YKS kontenjanları kapsamında, İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarına ya da vakıf üniversitelerinin tam burslu lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazanmak ve kayıt yaptıracak olmak. Bu yılki başvurular, ÖSYM’nin yerleştirme sonuçlarını ilan etmesini izleyen ilk iş günü elektronik ortamda (Alev Topları Programı Başvuru Sistemi üzerinden) başlayacak, 13 Eylül 2018 Perşembe günü saat 17.00’a kadar devam edecek. Başvuru, değerlendirme ve kabul süreçlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye ulaşacağınız internet sayfasının bağlantısı şu şekildedir: http://celikelegitimvakfi.org/pages/1614/421/f/tr-TR/Basvuru_Kabul.aspx

 

Alev Topları Programı kapsamında, kıvılcımlara 2018-19 eğitim öğretim yılı için, 12 ay boyunca aylık 650 TL tutarında burs desteği verilecek. Bununla beraber, program kapsamında, her kıvılcım grubuna özel tasarlanan duygusal ve sosyal gelişim odaklı atölye ve seminerler, sanat faaliyetlerine katılım, kitap hediyeleri, dergi ve Müze Kart Plus abonelikleri, gibi destekler ile kıvılcımların kültürel ve sosyal gelişimine katkı. sağlanıyor. Bunların yanı sıra, yeni kıvılcımların “Akran Danışmanlık Sistemi” ile deneyimli kıvılcımlardan alacakları danışmanlık desteği ise, üniversitenin ilk yıllarındaki uyum süreçlerini kolaylaştırıyor. Ayrıca, program içeriğinde yer alan  sosyal sorumluluk projelerine aktif katılım ile, kıvılcımların ilgi alanlarını etki alanlarına dönüştürerek değer üretmeleri ve sosyal becerilerini deneyimleyerek geliştirebilmeleri de hedefleniyor. “Profesyonel Gelişim Desteği” ile mezuniyet öncesi staj olanakları ve profesyonel çalışma hayatları için kariyer danışmanlığı desteği de alan kıvılcımlar her yönden daha donanımlı bireyler olmaya hazırlanıyor.

 

Program, başvuru, değerlendirme ve kabul süreçleri hakkında detaylı bilgiye www.celikelegitimvakfi.org adresinden ulaşabilir, Çelikel Eğitim Vakfı’nı sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

 

İletişim ve Sosyal Medya Bilgileri

Telefon: +90 216 636 2000

E-Posta: iletisim@celikelegitimvakfi.org

Instagram: tıklayınız

LinkedIn: tıklayınız

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.
Update cookies preferences