Diploma ve Geçici Mezuniyet Belgesi Başvuruları

Üniversitemizden Mezun Olan, İlişik Kesmek ve Geçici Mezuniyet Belgesi Almak İsteyen Öğrencilerin Yapması Gereken İşlemler:

  • Pandemi nedeniyle ilişik kesme Başvuruları sadece online kabul edilmektedir.
  • Üniversitemizden mezun olan/kayıt sildiren ön lisans,  lisans öğrencilerinin Üniversitemizle ilişiklerinin kesilebilmesi için İlişik Kesme Belgesini (aşağıdaki linkten indirebilirsiniz) doldurup nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Fakülte/Devlet Konservatuvarı/Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşleri Bürosu’na aşağıdaki adreslerden mail atarak başvuruda bulunması gerekmektedir.

Fen Edebiyat Fakültesi                     ogrdai@msgsu.edu.tr

Güzel Sanatlar Fakültesi                  ogrdai@msgsu.edu.tr

Mimarlık Fakültesi                           ogrdai@msgsu.edu.tr

İstanbul Devlet Konservatuvarı         konsoib@msgsu.edu.tr

Meslek Yüksekokulu                         myo@msgsu.edu.tr

  • Mezun olan öğrencilerin Geçici Mezuniyet Belgesi’ni almak için, kaydını sildiren öğrencilerin lise diplomalarını almak için Fakülte/Devlet Konservatuvarı/Meslek Yüksekokuluna gelerek öğrenci kimliklerini teslim etmeleri gerekmektedir. (Öğrenci kimliği kayıp ise ulusal bir gazetede kayıp ilanı verilmesi ve ilanın getirilmesi gerekmektedir.)

Üniversitemiz Mezunlarının Diploma Başvurusu İçin Yapması Gereken İşlemler:

  • Pandemi nedeniyle Diploma Başvuruları sadece online kabul edilmektedir.
  • Üniversitemizden  ön lisans ve lisans mezunu olan öğrencilerin öncelikle ilişik keserek Geçici Mezuniyet Belgelerini almaları gerekmektedir.
  • Diplomaya başvurmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki belgeleri diploma@msgsu.edu.tr adresine mail ekinde iletmeleri gerekmektedir.
  • Diploma Başvuru Belgesi (aşağıdaki linkten indirebilirsiniz)

(Belgede yer alan doğum yeri kısmı eski kimliklerde yazıldığı şekilde yazılmalıdır.)

  • Geçici Mezuniyet Belgesi (Geçici Mezuniyet Belgesi kayıp ise ulusal bir gazetede yayınlanan kayıp ilanı -gazete adı, tarihi ve ilanı tam görünecek şekilde-)
  • T.C. Kimlik Belgesi (önlü arkalı)
  • Pasaport (Yabancı Uyruklu Öğrenciler için)

Not – 1) Geçici Mezuniyet Belgesi / kayıp ilanı, T.C. Kimlik Belgesi / Pasaportu tarayarak ya da fotoğrafını çekerek maile ekleyebilirsiniz.

Not – 2) Diplomanız hazır olduğunda, almaya gelirken “Geçici Mezuniyet Belgesi”nin aslını getirmeniz  gerekmektedir. Diploma; kişinin kendisine, birinci derece akrabasına ve noter tastikli vekalet verilen kişiye teslim edilmektedir.

İlişik Kesme Belgesi

Diploma Başvuru Formu

Logo Kitini İndirin

Logomuzun kullanım varyasyonlarını içeren zip dökümanını indirin.